Czego używać do pielęgnacji zamiast olejku sezamowego? Olejek arganowy Nanoil do włosów, skóry i paznokci

shutterstock_1066892714 (2)

Pielęgnacja włosów, skóry i paznokci dla wielu kobiet jest bardzo ważna. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzają się olejki roślinne, zawierające tylko naturalne składniki. Jednym z takich kosmetyków jest olejek arganowy Nanoil. Dlaczego jest lepszy od równie popularnego olejku sezamowego? Poznajmy jego właściwości, skład, działanie i dowiedzmy się wszystkiego na jego temat.

Olejek sezamowy vs olejek arganowy

Jeżeli chcemy stwierdzić, który z olejków jest lepszy i dlaczego, zobaczmy, czym się charakteryzują. Olejek sezamowy i olejek arganowy mają kilka cech wspólnych, a są to:

 • pielęgnacja większości typów skór,
 • działanie antyoksydacyjne,
 • ochrona przed promieniami UV i wysoką temperaturą,
 • nawilżanie, wygładzanie i nabłyszczanie włosów,
 • pomoc w leczeniu różnych chorób skóry,
 • zawartość kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.

W czym olejek arganowy jest lepszy?

Jednak to olejek arganowy jest lepszy od olejku sezamowego. Mimo wielu podobieństw ten pierwszy jest bardziej znany, częściej polecany, chętniej używany i efektywniejszy. Jakie działanie ma olejek arganowy?

 1. Zapobiega wypadaniu włosów
 2. Wzmacnia i odżywia cebulki włosowe
 3. Pobudza komórki skóry do regeneracji
 4. Zapobiega ucieczce wody z wnętrza skóry i włosów
 5. Ujędrnia skórę i spłyca zmarszczki
 6. Odżywia włosy i skórę
 7. Przyspiesza wzrost włosów

NanoilMini_Colors_argan_shutterstock_1

Olejek arganowy Nanoil do włosów, skóry i paznokci

Najlepszym olejkiem arganowym do skóry, włosów i paznokci jest Nanoil. To produkt naturalny, który zawiera certyfikowany olej arganowy pozyskany z orzechów drzewa arganowego. Poza tym kosmetyk nie był poddawany rafinacji (oczyszczaniu) i działaniu wysokiej temperatury (został wytłoczony na zimno). Dzięki temu zachował wszystkie swoje właściwości i składniki cenne dla włosów, skóry i paznokci.

Co jeszcze wiedzieć powinnaś o olejku arganowym Nanoil?

GDZIE KUPIĆ Olejek arganowy Nanoil można kupić tylko na stronie producenta https://nanoil.pl/olej-arganowyolejek arganowy nanoil

CENA Olejek arganowy Nanoil jest dosyć tanim produktem w porównaniu do innych produktów o podobnym działaniu.

POJEMNOŚĆ Jedna buteleczka olejku arganowego Nanoil ma pojemność 50 ml i jest wykonana z ciemnego szkła, które chroni kosmetyk przed światłem.

PRZECHOWYWANIE Olejek arganowy Nanoil należy przechowywać w szczelnie zakręconej oryginalnej buteleczce, w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.

SKŁAD Nanoil zawiera 100% organicznego olejku arganowego, który jest źródłem witaminy E, karotenu i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

APLIKACJA Olejek arganowy Nanoil aplikuje się za pomocą pipety, która ułatwia nakładanie kosmetyku na przykład na końce włosów lub wybrane części twarzy.

Jak stosować olejek arganowy Nanoil?

Olejek arganowy Nanoil stosuje się na włosy, skórę i paznokcie w następujący sposób:

 • nakładany podczas olejowania włosów poprawia wygląd zewnętrzny oraz chroni przed promieniami UV, wysoką temperaturą i innymi uszkodzeniami;
 • używany do paznokci olejek arganowy Nanoil wzmacnia łamliwą płytkę i nawilża skórki wokół niej;
 • olejek arganowy Nanoil stosowany na ciało ujędrnia, nawilża oraz zapobiega powstawaniu cellulitowi i rozstępów, pomaga także w leczeniu trądziku, blizn lub łuszczycy;
 • zaaplikowany na twarz świetnie zastąpi krem, a do tego zapobiegnie zmarszczkom, workom pod oczami i innym skutkom procesu starzenia.