10 sposobów na zastosowanie oleju sezamowego na włosy

Niektórych może zdziwić, że oleje spożywcze da się wykorzystać do pielęgnacji włosów, ale osoby pasjonujące się tematem zgodnie przyznają, że najlepsze oleje do włosów to te najpopularniejsze i wcale nie drogie. Podobnie jest z olejem sezamowym, o którym nieco poniżej. Warto jednak wiedzieć, jaki olej do włosów wybrać – kosmetyczny olej sezamowy różni się nieco od spożywczego, jednak właściwości pozostają takie same.

olej-sezamowy.jpgOlej sezamowy na siwienie

Dobrej jakości olej z nasion sezamu ma właściwości przyciemniające. Regularne stosowanie oleju sezamowego na włosy sprawia, że włosy ciemnieją i problem siwienia nie jest tak widoczny.

Olej sezamowy na porost włosów

Masowanie skóry głowy olejem sezamowym wpływa na pobudzenie mikrokrążenia skórnego i lepsze odżywienie cebulek włosów. Efektem tego jest przyspieszenie wzrostu włosów, nawet tych zniszczonych zabiegami chemicznymi lub nadwyrężającą stylizacją.

Olej sezamowy jako filtr UV

Pośród wielu zalet oleju sezamowego do włosów, warto wspomnieć o działaniu ochronnym. Olej sezamowy można stosować jako filtr UV, który zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Olej sezamowy na wszawicę

Stosowanie oleju sezamowego w leczeniu wszawicy to nieco mniej znana metoda. Potwierdzono jednak skuteczność antybakteryjnego i przeciwgrzybicznego oleju sezamowego w połączeniu z olejkami eterycznymi.

Olej sezamowy na podrażnienia

Stosowanie oleju sezamowego może skutecznie łagodzić stany zapalne i podrażnienia skóry głowy. Olej sezamowy do włosów potrafi też skutecznie ochłodzić oraz uspokoić podrażnione np. wysoką temperaturą mieszki włosowe.

Olej sezamowy na łupież

Wmasowanie oleju sezamowego u nasady włosów i pozostawienie na całą noc może skutecznie zapobiec pojawianiu się łupieżu i wyeliminować istniejący problem. Trzeba tylko pamiętać o dokładnym spłukaniu oleju sezamowego z włosów.

Olej sezamowy na przesuszenie

Problem przesuszonych włosów da się wyeliminować za pomocą domowej mieszanki nawilżającej – 3 łyżki oleju sezamowego, 1 łyżka soku z buraka i sok z cytryny. Taką maskę należy wmasować we włosy i zabezpieczyć ręcznikiem zmoczonym gorącą wodą, która wzmocni działanie oleju sezamowego.

Olej sezamowy do matowych włosów

Czysty olej sezamowy do włosów działa jak odżywka nabłyszczająca. Wystarczy wmasować na całej długości włosów kilka kropli oleju sezamowego, aby cieszyć się lśniącymi włosami.

Olej sezamowy do odżywienia

Nierafinowany olej sezamowy świetnie nadaje się do wzbogacania gotowych produktów np. odżywek do włosów. Gorący olej zmieszany z odżywką zapewnia głębokie odżywienie.

Olej sezamowy na zniszczone włosy

Regeneracja zniszczonych włosów to zadanie oleju sezamowego, który z łatwością wnika w głąb włosów i zapewnia ich odbudowę od nasady aż po końce.